سفارش تبلیغ
صبا
[ و به فرزند خود حسن ( ع ) فرمود : ] پسرکم چهار چیز از من بیاد دار ، و چهار دیگر به خاطر سپار که چند که بدان کار کنى از کرده خود زیان نبرى : گرانمایه‏ترین بى‏نیازى خرد است ، و بزرگترین درویشى بیخردى است و ترسناکترین تنهایى خودپسندى است و گرامیترین حسب خوى نیکوست . پسرکم از دوستى نادان بپرهیز ، چه او خواهد که تو را سود رساند لیکن دچار زیانت گرداند ، و از دوستى بخیل بپرهیز ، چه او آنچه را سخت بدان نیازمندى از تو دریغ دارد ، و از دوستى تبهکار بپرهیز که به اندک بهایت بفروشد ، و از دوستى دروغگو بپرهیز که او سراب را ماند ، دور را به تو نزدیک و نزدیک را به تو دور نمایاند . [نهج البلاغه]
کل بازدیدها:----175511---
بازدید امروز: ----2-----
بازدید دیروز: ----12-----
جستجو:
پوســـت اندازی نظام - سخنرانی های دکتر حسن عباسی (Dr Hasan Abbasi)
 
 
 • اوقات شرعی
 • نور
  خداوند نور آسمان ها و زمین است و این نور به مشکاتی ماند که درآن چراغی روشن باشد و آن چراغ خود در میان شیشه ای و آن شیشه گویی ستاره ایست درخشان از درخت مبارک زیتون که شرق وغرب جهان بدان فروزانست بی آنکه تعلقی به شرق وغرب داشته باشد و جهان افروزست بی آنکه آتشی آن را افروخته باشد ، نور علی نور و خدا هرکه را بخواهد به نور خود هدایت کند و این مثلها را خدا برای مردم هوشمند می زند و خدا به همه امور داناست. <<سوره نورآیه35>>
 • آیدی یاهو
 • لوگوی وبلاگ
  پوســـت اندازی نظام - سخنرانی های دکتر حسن عباسی (Dr Hasan Abbasi)

 • پیوندهای روزانه
  اندیشکده یقین
  drabbasy
  فروشگاه اینترنتی اندیشه
  سایت جامع دفاع مقدس
  صهیون پژوه
  اقالیم قبله
  موشک انداز
  الهی نامه
  جنبش نرم افزاری
  حزب اللهی
  استاد مصباح یزدی
  proabbasi
  از قرآن بپرس
  علامه عسگری
  باشگاه اندیشه
  شبکه خبر دانشجو
  جنبش دانشجویی حامی عدالت
  عدالتخانه
  علامه حسن زاده آملی
  استاد انصاریان
  خبرنگار مسلمان
  سخنرانیهای صوتی وبلاگ موعود
  مسعود ده نمکی
  موسسه نرم افزاری آرمان
  حسن عباسی
  آزادی بیان
  عصر موعود
  سیطره
  موعود آخرالزمان
  مرکز فرهنگ و معارف قرآن
  عصر تدبیر
  زیتون
  خاکریزیسم
  استاد رحیم پور
  آرش کماندار
  اندیشه قم
  طب قرآنی
 • لوگوی دوستان
 • مطالب بایگانی شده
 • پوســـت اندازی نظام
  نویسنده: بنده خدا دوشنبه 85/9/6 ساعت 3:30 عصر

  مقاله دکتر حسن عباسی در مجله گونش(برگزیده ای از سخنرانی دکتر عباسی در دانشگاه تبریز)
   شماره 1 - 18/12/84: نظام در بیست و هشتمین سالگرد خودش حتماً باید پوست بیندازد
  در تئوری انقلابها گفته می شود که انقلابها یا مثل موجودات بچه زا به دنیا می آیند، مثلاً وقتی گربه به دنیا می آید دست و پایش معلوم است و قابل پیش بینی است که بزرگ هم که بشود چه شکلی می شود و یا مثل موجودات تخم گذار هستند. مثلاً‌تخم مرغ وقتی به وجود می آید یک شکل بیضی ناقص دارد که اگر هم شکسته شود داخل آن تنها مایعی است که آن مایع هم شکل ندارد . انقلابهای تخم مرغی تولدشان دو مرحله ای است یعنی در مرحله اول بی شکل به دنیا می آیند و دوره ای طی می شود تا شکل بگیرند یعنی آن جوجه بالهایش ، تنه اش ، بدنش هویت پیدا می کند و در مرحله دوم پوسته تخم مرغ می شکند و انقلاب هویدا می شود.


  انقلاب اسلامی از نوع دوم یعنی تخم مرغی است که فرایند آن دو مرحله ای بوده است. انقلاب عمده ای که هم اکنون دارد می افتد این است که آن پوسته مقاومت می کند در برابر شکستن . آن پوسته عزیز است یعنی اگر نبود مایع داخل آن شکل نمی گرفت اما اگر قرارباشد برای ابد آن پوسته بماند ،‌ جوجه داخل تخم مرغ خفه می شود . لذا نسل اول انقلاب احترامشان پا برجاست و بارهاگفتیم از نظر تئوری سیستمها یک چر خه ای باید صورت بگیرد ،‌ گوش نکردند ،‌مردم با رای خودشان آنهارا کنار گذاشتند . این دفعه هم در قضیه خبرگان همین است . شما حتماً‌ دیده اید وقتی خبرگان می روند خدمت مقام معظم رهبری ، ایشان درحال حرف زدن هستند،‌ عمده خبرگان در حال چرت زدن هستند . بعضی از اینها خیلی پیرند . وقتی حکومت دینی می رود زیر سئوال ،‌ خبره رهبری باید بیاید مستدل دفاع علمی کند . از این افراد خبرگان رهبری که در این 8 سال گذشته بودند ،‌ خدا وکیلی چند نفر اینها آمدند کتابی ،‌ مقاله ای ،‌سخنرانی علمی و یا مناظره ای دردفاع از حکومت اسلامی کردند . بعضی جریانها نگران هستند که کار بیافتد دست کسان دیگر . که نه طرفدار این طرف هستیم و نه آن طرف . اما این نکته را بدانید بعضی ها هم به تبع خبرگان رهبری بودنشان ا زیک رانت هایی بر خوردار هستند یک جاهایی تولیتهای دارند ،‌حوزه های اقتصادی در گستره ای زیر دستشان هست . چون در خبرگان رهبریهستند وکنترل می کنند بر رهبری و مسائلی از این دست . دولت و مجلسی ها که می خواهند اصلاح کنند دچارمشکل می شوند.
  کسی که درازمدت در این فرایند ماند ، خودشان سالم اما دور و برهایشان دچار مشکل می شوند . بعضی نظر به شورای رهبری دارند و استنباط بعضی ها این است که کانونی که بتوانند یک سری مسائل را دامن بزنند خبرگان رهبری است . خیلی نگاه بعضی در اینجا خدایی نیست .
  این دعواهایی که شروع شده بعضاً‌ دعوای قدرت است . همانطوریکه در انتخابات ریاست جمهوری توصیه کردم میدان بدهید به جوانان ،‌شکایت کردند من که نگفتم میدان را به من بدهید گفتم جوانها ،‌ تحملشان این قدر بود .امروز هم می گویم ، اگر خبره رهبری ،یعنی ‌کسی که می خواهد برای این مردم رهبر انتخاب کند ، مقبولیتش را ازمردم می گیرد و چون مردم ما متدین هستند ،‌مشروعیتش را هم از مردم می گیرند . از این منظر هشدار می دهم ، کسی صلاحیت خبره رهبری شدن را دارد که مدد تئوریهای قرآن بتواند ولایت فقیه را تبیین و تدقیق علمی کند . آن دفعه که گفتیم گوش نکردند ،‌سال آینده این روحانیت مظلوم را نگذارید جلوی بعضی ازنقدها ، این نماد اسلام است و لذا قدرت طلبانی که وقتی در قدرت بودند برای پیاده کردن اسلام قدمی برنداشتند ،‌امروزه بخواهند این طور بیایند ما شرمنده ایم . مسئله ما اسلام است ،‌ مسئله شما هم اسلام است ببینم کدامیک بیشتر برای اسلام مایه گذاشتیم و کدامیک بیشتر اسلام را می فهمیم و عمل می کنیم . لذااین مسئله به شدت سیاسی است . امیدوارم که ادامه این مسئله حواشی را به وجود نیاورد که خدایی نکرده تبعاتی را داشته باشد .


      نظرات دیگران ( )


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • بی توجهی به پخش فیلمهای تلویزیونی
  چرا مدعیان خط امام(ره) بر خلاف روش ایشان عمل میکنند؟
  عاشورا ، مسئله آینده زندگی بشر است
  آنفولانزای نیویورکی
  دکتر عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی
  [عناوین آرشیوشده]