سفارش تبلیغ
صبا
ستودن بیش از سزیدن ، چاپلوسى کردن است ، و کمتر از آنچه باید درماندگى است یا رشک بردن . [نهج البلاغه]
کل بازدیدها:----176291---
بازدید امروز: ----2-----
بازدید دیروز: ----8-----
جستجو:
دکتر عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی - سخنرانی های دکتر حسن عباسی (Dr Hasan Abbasi)
 
 
 • اوقات شرعی
 • نور
  خداوند نور آسمان ها و زمین است و این نور به مشکاتی ماند که درآن چراغی روشن باشد و آن چراغ خود در میان شیشه ای و آن شیشه گویی ستاره ایست درخشان از درخت مبارک زیتون که شرق وغرب جهان بدان فروزانست بی آنکه تعلقی به شرق وغرب داشته باشد و جهان افروزست بی آنکه آتشی آن را افروخته باشد ، نور علی نور و خدا هرکه را بخواهد به نور خود هدایت کند و این مثلها را خدا برای مردم هوشمند می زند و خدا به همه امور داناست. <<سوره نورآیه35>>
 • آیدی یاهو
 • لوگوی وبلاگ
  دکتر عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی - سخنرانی های دکتر حسن عباسی (Dr Hasan Abbasi)

 • پیوندهای روزانه
  اندیشکده یقین
  drabbasy
  فروشگاه اینترنتی اندیشه
  سایت جامع دفاع مقدس
  صهیون پژوه
  اقالیم قبله
  موشک انداز
  الهی نامه
  جنبش نرم افزاری
  حزب اللهی
  استاد مصباح یزدی
  proabbasi
  از قرآن بپرس
  علامه عسگری
  باشگاه اندیشه
  شبکه خبر دانشجو
  جنبش دانشجویی حامی عدالت
  عدالتخانه
  علامه حسن زاده آملی
  استاد انصاریان
  خبرنگار مسلمان
  سخنرانیهای صوتی وبلاگ موعود
  مسعود ده نمکی
  موسسه نرم افزاری آرمان
  حسن عباسی
  آزادی بیان
  عصر موعود
  سیطره
  موعود آخرالزمان
  مرکز فرهنگ و معارف قرآن
  عصر تدبیر
  زیتون
  خاکریزیسم
  استاد رحیم پور
  آرش کماندار
  اندیشه قم
  طب قرآنی
 • لوگوی دوستان
 • مطالب بایگانی شده
 • دکتر عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی
  نویسنده: بنده خدا یکشنبه 86/5/21 ساعت 1:54 عصر

  دکتر عباسی : در حوزه‌های اندیشه،سیستم ومدیریت،نیازمند تحول هستیم :

  خبرگزاری فارس :  دکتر حسن عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در سه حوزه اندیشه، سیستم و مدیریت،نیازمند تحول هستیم.
  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس حسن عباسی محقق و پژوهشگر که در همایش سراسری جامعه اسلامی دانشجویان در تالار شهید چمران دانشگاه ارومیه سخن می‌گفت، با بیان اینکه در سه حوزه اندیشه سیستم و مدیریت نیازمند تحول هستیم اظهار داشت:پرداختن صرف به یکی از سه حوزه مشکلات را حل نمی‌کند بلکه باید در هر سه حوزه تحول ایجاد کرد.
  وی با بیان اینکه مدیریت تحول در واقع تحولی مبتنی بر تقوا بر مدیریتی و سیستم و اندیشه است اظهار داشت: فلسفه غرب تقوا ساز نیست و بر مبنای تقوا هم نیست. بنبابراین نمی‌توان فلسفه غرب را بر مبنای دینی جلو ببریم. لذا ما اندیشه‌ای می‌خواهیم که در چارچوب قرآن و تقوا ساز باشد.
  عباسی با تاکید بر اینکه سوالات نسل جدید را باید پاسخ داد گفت: وقتی ما می‌گوییم ربا بر اساس آیات قرآنی در حکم جنگ با خدا است باید تکلیف بانکهایمان را مشخص کنیم چرا که نسل جدید این تعارضات را نمی‌پذیرد.

  Dr Hasan Abbasi

  این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه در سیستم فعلی دانشگاهی ایران متفکر تربیت نمی‌شود تصریح کرد: تنها کسی که می‌تواند متفکر تربیت کند مادر است. وی با بیان اینکه باید تکلیفان در بورس، بانک، بیمه و غیر مشخص شود خاطر نشان کرد: در حال حاضر ضرورت پیدایش یک مکتب فلسفی جدید در شرایط کنونی احساس می‌شود.
  عباسی با اشاره به سخنان اخیر احمدی نژاد مبنی بر اینکه به تئوری تعالی بجای تئوری توسعه نیاز داریم گفت: در این صورت ما به جای برنامه پنجم توسعه برنامه پنجم تعالی را ارائه میدهیم.
  اما آیا کسی در این زمینه کار و تلاش کرده است؟؟..
  وی با بیان اینکه برخی احزاب درون حکومت تحول را در حرکت به سمت لیبرالیسم می‌دانند تصریح کرد: طبیعی است که اگر به پرسش جدید پاسخ کهنه داده شود ما شرمنده می‌شویم و افراد لیبرال داعیه دار میدان خواهند شد.
  عباسی به سخنان صریح سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی مبنی بر اینکه اسلام نظام اقتصادی سیاسی و غیره ندارد اشاره و اضافه کرد: متاسفانه در این زمینه از سوی اساتید دانشگاه جامعه مدرسین و حوزه‌ علمیه قم موضعی گرفته نشد. وی با تاکید بر اینکه پاسخ‌های جدید را در اندیشه گذشتگان نمی‌توان جستجو کرد گفت: 70 سال است که یک مبحث خاص در دانشگاه تدریس می‌شود و بالاخره از یک جایی باید به این ساختار کهن اعتراض کرد.
  عباسی در پایان با بیان اینکه نسل قدیم در مسائل مختلف اندیشه سیستم و مدیریت قطعیت پیدا کرده است اظهار داشت: بنابراین انتظار تحول در این حوزه‌ها از نسل قدیم وجود ندارد و تنها نسل نخبه جوان فعلی می‌تواند این کار را انجام دهد و من امیدوارم نسل جدید با تلاش و کوشش فراوان به این مهم بپردازد.


      نظرات دیگران ( )


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • بی توجهی به پخش فیلمهای تلویزیونی
  چرا مدعیان خط امام(ره) بر خلاف روش ایشان عمل میکنند؟
  عاشورا ، مسئله آینده زندگی بشر است
  آنفولانزای نیویورکی
  دکتر عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی
  [عناوین آرشیوشده]