سفارش تبلیغ
صبا
هرکس راهی را در جستجوی دانش بپیماید، خداوند راهی به سوی بهشت برایش بگشاید . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
کل بازدیدها:----176289---
بازدید امروز: ----0-----
بازدید دیروز: ----8-----
جستجو:
بی توجهی به پخش فیلمهای تلویزیونی - سخنرانی های دکتر حسن عباسی (Dr Hasan Abbasi)
 
 
 • اوقات شرعی
 • نور
  خداوند نور آسمان ها و زمین است و این نور به مشکاتی ماند که درآن چراغی روشن باشد و آن چراغ خود در میان شیشه ای و آن شیشه گویی ستاره ایست درخشان از درخت مبارک زیتون که شرق وغرب جهان بدان فروزانست بی آنکه تعلقی به شرق وغرب داشته باشد و جهان افروزست بی آنکه آتشی آن را افروخته باشد ، نور علی نور و خدا هرکه را بخواهد به نور خود هدایت کند و این مثلها را خدا برای مردم هوشمند می زند و خدا به همه امور داناست. <<سوره نورآیه35>>
 • آیدی یاهو
 • لوگوی وبلاگ
  بی توجهی به پخش فیلمهای تلویزیونی - سخنرانی های دکتر حسن عباسی (Dr Hasan Abbasi)

 • پیوندهای روزانه
  اندیشکده یقین
  drabbasy
  فروشگاه اینترنتی اندیشه
  سایت جامع دفاع مقدس
  صهیون پژوه
  اقالیم قبله
  موشک انداز
  الهی نامه
  جنبش نرم افزاری
  حزب اللهی
  استاد مصباح یزدی
  proabbasi
  از قرآن بپرس
  علامه عسگری
  باشگاه اندیشه
  شبکه خبر دانشجو
  جنبش دانشجویی حامی عدالت
  عدالتخانه
  علامه حسن زاده آملی
  استاد انصاریان
  خبرنگار مسلمان
  سخنرانیهای صوتی وبلاگ موعود
  مسعود ده نمکی
  موسسه نرم افزاری آرمان
  حسن عباسی
  آزادی بیان
  عصر موعود
  سیطره
  موعود آخرالزمان
  مرکز فرهنگ و معارف قرآن
  عصر تدبیر
  زیتون
  خاکریزیسم
  استاد رحیم پور
  آرش کماندار
  اندیشه قم
  طب قرآنی
 • لوگوی دوستان
 • مطالب بایگانی شده
 • بی توجهی به پخش فیلمهای تلویزیونی
  نویسنده: بنده خدا دوشنبه 90/2/19 ساعت 9:12 صبح

  وی با بیان این مطلب اظهار داشت: به نظر می رسد تلویزیون از این حیث از ضعف جدی رنج می‌برد و نظارت مناسبی در این خصوص روی این فیلم‌ها صورت نمی‌گیرد.

  حسن عباسی معتقد است فیلم‌های سینمایی تلویزیون در ایام نوروز 90 به شدت ضعیف بودند وی می‌گوید: قویاَ باید بگویم که وضعیت سریال‌های تلویزیونی در رعایت نکات اخلاقی و ساده‌انگاری‌های اجتماعی، متاسفانه از وضعیت سینما بدتر بود. بعضی از سریال‌های خارجی که از تلویزیون پخش می‌شود نظیر رابین هود، رابینسون کروزوئه، بار استعماریشان در فضایی که مسئله جنگ‌های صلیبی نوین و موارد مشابه مطرح است، در قضیه جنگ های صلیبی، نقش ریچارد شیردل در پس نقش رابین هود کاملا جدی است که یا از دید مسئولان تلویزیون یا مغفول مانده و یا حساب شده و جهت دار پخش می‌شوند.

  عباسی در ادامه تصریح کرد: من بارها به مسئولان تلویزیون تذکر داده‌ام، بارها از رسانه های عمومی اعلام کرده‌ام اما یک جریان خزنده ای در صداوسیما وجود دارد که قابل کنترل نیست. به نظر می رسد تقریبا این قضایا در تلویزیون خارج از کنترل است و اگر آن حساسیتی که جامعه منتقدان کشور، مجلس، مسئولان و مردم بر فیلم های سینمایی که توسط خانواده سینما ساخته می شود، دارند، همین حساسیت‌ها درباره مجموعه‌های تلویزیونی و مواردی از این دست بود، قطعا ما را دچار مشکل نمی‌کرد.
  این استاد دانشگاه درباره سریال های تلویزیونی نیز تاکید کرد: ده ها بار روی مولفه دروغ در آثار تلویزیونی مانور داده شد، مثلا سریال «راه در رو» به سادگی مساله دروغ را بارها به صورت نهادینه در جامعه مطرح و تثبیت می‌کند. آن هم در شبکه‌های پربیننده و ساعات پر بیننده و ایام نوروز که مردم می بینند و به سادگی همه منتقدان از کنار این اشکالات می‌گذرند و سراغ این اشکالات در فیلم‌های سینمایی می‌روند که این عدم تعادل و توازن در نقد را می‌رساند.

  وی ادامه داد: قویاَ باید بگویم که برخی سریال‌های تلویزیونی در عید در رعایت نکات اخلاقی و ساده انگاری‌های اجتماعی متاسفانه نسبت به وضعیتی که در سینما می‌بینیم و از آن گله‌مند هستیم، وضعیت بدتری داشتند. امیدوارم همین حساسیت ها و موشکافی هایی که در معاونت سینمایی درباره فیلم‌ها وجود دارد و همین حساسیت‌ها و موشکافی هایی که منتقدین از فیلم ها می کنند، از ساختارهای تلویزیونی هم صورت بگیرد.

  عباسی عنوان داشت: پا نباید روی حق بگذاریم، مجموعه هایی که از برخی شبکه های تلویزیون پخش می شود، مانند «شاید برای شما هم اتفاق بیافتد» که بسیار در حوزه مباحث اخلاقی و بعضا نزدیک شدن به ژانر سینمای دینی آثار مثبتی هستند، این‌ها متاسفانه تحت الشعاع آثار خشن سینمایی که از تلویزیون پخش می شود، قرار می‌گیرد.
  وی توضیح داد: یا بعضی از این سریال‌ها که به ویژه در طول عید پخش شد، به هیچ وجه ارزش های دراماتیک ندارند و هیچ کدام از مولفه های درام را رعایت نمی‌کنند و مجموعه‌ای از لودگی و ساز و کارهای خاصی که در ده سال گذشته مدام تکرار شدند و نخ نما هستند را می‌بینیم.


      نظرات دیگران ( )


 • لیست کل یادداشت های این وبلاگ
 • بی توجهی به پخش فیلمهای تلویزیونی
  چرا مدعیان خط امام(ره) بر خلاف روش ایشان عمل میکنند؟
  عاشورا ، مسئله آینده زندگی بشر است
  آنفولانزای نیویورکی
  دکتر عباسی در همایش سراسری جامعه اسلامی
  [عناوین آرشیوشده]